Zvlhčovanie priestorov suchou hmlou

Nízka vlhkosť vo výrobe spôsobuje veľa problémov. V suchom vzduchu vzniká statická elektrina, ktorá spôsobuje defekty a  priľnavosť prachu na jemnú elektroniku. Odhaduje sa, že len v elektronickom priemysle sa škody spôsobené statickou elektrinou každoročne šplhajú k 5 miliardám dolárov. A to nie sú jediné problémy, ktoré nízka vlhkosť vzduchu v priestore zapríčiňuje.

  • Suchý vzduch zhoršuje vlastnosti výrobkov a zvyšuje poruchy strojov.
  • Pracovné prostredie s nízkou vlhkosťou má za následok zvýšenú chorobnosť zamestnancov.
  • Pri suchom vzduchu je zvýšené riziko vznietenia.

Ako predísť všetkým týmto nepríjemnostiam? Riešením je stabilná regulácia vlhkosti vo výrobe s využitím priemyselného zvlhčovača vzduchu. Vďaka tomu budú Vaše výrobky naďalej kvalitné a v zime nebude výroba spomalená kvôli chorobám zamestnancov. Priemyselné zvlhčovanie suchou hmlou, ktoré využíva rozprašovacie trysky, je úspornejšia a výkonnejšia alternatíva k iným typom zvlhčovania.

Výhody suchej hmly

  • Priemyselné zvlhčovacie systémy rozprašujú suchú hmlu s priemernou veľkosťou kvapiek 10μm a menej. Vďaka miniatúrnym rozmerom sa voda vyparí vo vzduchu a nedopadne na povrch. Suchá hmla nevytvára kondenz a nezmáča prostredie, výrobky alebo pracovníkov.
  • Správna relatívna vlhkosť vzduchu (50-60%) pri technologických procesoch zaručí zníženie chybovosti produktov.
  • Predídete problémom so statickou elektrinou (ESD). Statická elektrina je veľký problém predovšetkým v zime. Zhoršuje kvalitu produktov, nesprávne vyrovnávanie, zasekávanie, priľnavosť prachu a v krajných prípadoch môže spôsobiť oheň.
  • Nezmáčavá suchá hmla, ktorá netvorí kondenz, ochladzuje pracovné prostredie a zároveň zvyšuje vlhkosť vzduchu, čím prispieva k optimálnemu výkonu strojov, dodržaniu kvality výroby ako aj lepšiemu pracovnému komfortu zamestnancov.
  • Systém automaticky kontroluje vlhkosť a teplotu a zapína sa podľa naprogramovaných hodnôt.
  • Priemyselné zvlhčovacie systémy majú nízku spotrebu elektriny.

čo ponúkame?

zvlhcovanie suchou hmlou

Priemyselný systém zvlhčovania od japonskej firmy IKEUCHI, ktorý je na mieru prispôsobený Vašim potrebám a funguje automaticky. Po upresnení Vašich kritérií a obhliadke priestorov pripravíme komplexný návrh systému na mieru. Zabezpečíme inštaláciu zvlhčovacieho systému, nastavíme jeho automatizáciu a postaráme sa, aby fungoval podľa Vašich predstáv.

Firma Realtime Technologies SK s.r.o. pôsobí v oblasti elektronického priemyslu od roku 2003. Na Slovensku sme výhradným distribútorom japonskej firmy IKEUCHI, ktorá od roku 1954 vyrába špičkové trysky a zvlhčovacie systémy, ktoré sú s úspechom nasadené v rôznych typoch priemyselných odvetví od elektronického priemyslu, cez hutníctvo až po vinárstvo. Zvlhčovanie suchou hmlou je s úspechom nasadené vo viacerých významných výrobných podnikoch ako Chemosvit, DIW Print, Integraf, Lindner alebo Remprint.

Ako priemyselné zvlhčovanie suchou hmlou hodnotia Zákazníci?

„Požadovaná hodnota bola dosiahnutá za menej ako jednu hodinu a následná stabilita udržiavania vlhkosti je v rozmedzí +- 5%. Tieto parametre sa potvrdili aj v ďalších mesiacoch. Systém pracuje spoľahlivo v automatickom režime (u nás je nastavená len spodná hranica), takže v letných mesiacoch, kedy je dostatočne vysoká prirodzená vlhkosť vzduchu, nie je prevádzkovanie potrebné. Bonusom je, že vlhkosť sa čiastočne zvýši aj v okolitých prevádzkach, čo si pochvaľujú aj zamestnanci kvôli príjemnejšiemu dýchaniu počas zimných mesiacov a zníženej prašnosti.“ (Minebea Slovakia)

"V rámci zabezpečenia požadovanej vlhkosti prostredia sme mali v minulosti veľké problémy. Vysoký obsah minerálov v pitnej vode nám spôsoboval usádzanie vodného kameňa a následné vysoké náklady na údržbu. V roku 2016 sme inštalovali ofsetový potlačový stroj, kde dodávateľ od nás požadoval vzhľadom na zložitosť technológie zabezpečiť vlhkosť vzduchu vo výrobnej hale v rozsahu 46-54%. Na základe skúseností jednej z výrobných prevádzok, kde bol skúšobne inštalovaný zvlhčovací systém IKEUCHI, sme sa rozhodli do novej prevádzky inštalovať tento systém. Po uvedení systému do prevádzky môžem konštatovať, že systém IKEUCHI nám zabezpečil požadované parametre vlhkosti určené výrobcom technológie. Musím tiež konštatovať jeho spoľahlivosť a minimálne náklady na prevádzku a údržbu. Na základe týchto skúseností boli našou firmou objednané ešte dva takéto systémy v rámci investičných akcií inštalácie flexotlačového potlačového stroja a novej výrobnej haly rezania." (Ing. Jozef Bendík, Chemosvit)

Kde všade viete využiť IKEUCHI zariadenie na optimálne zvlhčenie vzduchu? 

Možnosť bezplatného vyskúšania 

Zaujalo Vás riešenie a chcete zistiť, či je to pravé pre Vás a Vaše podnikové priestory? Ponúkame bezplatné 7 dňové zapožičanie mobilnej zvlhčovacej jednotky, vďaka ktorej spoznáte výhody suchej hmly. Pre viac informácií nás kontaktujte na info@realtimetec.sk

Chcem cenovú kalkuláciu na systém zvlhčovania priestoru suchou hmlou

Získajte ešte dnes cenovú kalkuláciu šitú na mieru.

Využite náš formulár alebo nám napíšte na info@realtimetec.sk alebo zavolajte na 02/ 2120 1800.