Hľadáte kvalitu alebo lacnú napodobeninu?

Pri výbere produktu alebo služby si vyberáme podľa troch základných kritérií: cena, rýchlosť, kvalita. Pokiaľ chceme mať niečo rýchlo, bude nás to veľa stáť alebo dostaneme nízku kvalitu. Pokiaľ trváme na nízkej cene, môže to byť na úkor kvality alebo rýchlosti. A pokiaľ si do podniku vyberieme lacné trysky, môže to mať ďalekosiahle následky pre podnikanie.  

Výhody kvalitných trysiek

Lacné trysky sú určite zaujímavé z pohľadu ceny. Až príliš často nás však lacné produkty v konečnom dôsledku stoja viac. Lacné produkty prinášajú riziko nízkej kvality, ktorá znamená vysoké prevádzkové náklady, krátku životnosť a častú poruchovosť, ktorá zvyšuje náklady na opravu. Pri kvalitných tryskách sa viete spoľahnúť, že budú fungovať podľa špecifikácií a každá tryska bude mať rovnaký výkon.  

Ako rozpoznať dobrú trysku?

Tieto tri triky Vám pomôžu rozpoznať dobrú trysku: výrobný proces, distribúcia rozprašovania, účinnosť rozstrekovania.

Na výrobu trysky sa používajú dve hlavné metódy:

  • Opracovanie materiálu do požadovaného tvaru
  • Vstreknutie materiálu do formy

V prípade vstrekovania nedochádza príliš často k chybovosti, keďže forma určuje finálnu podobu trysky. Rozdiel sa preto prejavuje až pri otvore trysky. Pri jej tvarovaní je nevyhnutné použiť precízne nástroje, aby sa dosiahla maximálna účinnosť. Pokiaľ výrobca nemá takéto nástroje, ústie trysky bude mať malé otvory (zuby), ktoré sú viditeľné pri bližšom pohľade. Podobné „zuby“ budú tiež vnútri trysky. Takáto tryska nebude striekať rovnomerne, ale jej postrek bude v pruhoch. Tekutina bude rozprašovaná nerovnomerne. Toto vedie k vyššej spotrebe vody (alebo inej použitej tekutiny), nekvalitnej produkcii a zvýšeným prevádzkovým nákladom.

Výrobky IKEUCHI sú natoľko kvalitné, že sú často napodobňované. Preto je dôležité kupovať ich len od overených dodávateľov. Pri zvlhčovači, ktorý využíva suchú hmlu, Vám v opačnom prípade hrozí presakovanie vody z hlavice a zamočenie priestoru. Okrem toho, že Vám mláčky vody môžu ohroziť Vašu výrobu, veľmi sa tým zvyšujú náklady na údržbu.

Garantujeme výkon trysiek IKEUCHI

Trysky, ktoré na Slovensku distribuujeme, sú dodávané priamo od firmy IKEUCHI. Vieme preto garantovať ich vysokú kvalitu a to menovite:

  • Kapacitu postreku
  • Uhol postrekovania
  • Toleranciu uhla striekania pre dýzy s plným prúdom

Kvalita sa oplatí. Potvrdzujú to aj príbehy našich spokojných zákazníkov.