Dátové centrá

Statická elektrina je pre človeka neškodná, aj keď možno nepríjemná, pre citlivé elektronické komponenty môže znamenať smrť. V dátových centrách a počítačových sálach je preto nesmierne dôležité vytvoriť prostredie, v ktorom sa zariadenia neprehrievajú a nevytvára sa elektrostatický náboj (ESD). Vybitie náboja môže ľahko zapríčiniť zmazanie pamäte alebo nenávratné poškodenie  komponentov. Pre dátové centrá je odporúčaná relatívna vlhkosť vzduchu 60%. Klimatizované alebo vykurované priestory však majú často relatívnu vlhkosť vzduchu oveľa nižšiu.

Riešenie

Zvlhčovanie suchou hmlou výrazne znižuje riziko statickej elektriny a zároveň pomáha ochladzovať prostredie. A to všetko bez rizika poškodenia elektroniky, keďže kvapôčky suchej hmly sa vďaka svojim miniatúrnym rozmerom vyparia ešte vo vzduchu. Adiabatické priemyselné zvlhčovanie sa v dátových centrách často používa ako doplnok klimatizácie. Klimatizácia síce poskytuje potrebné chladenie, zároveň však vzduch vysušuje. Našim odporúčaným riešením AKIMist® E, priemyselný rozprašovač suchej hmly.

S elimináciou ESD má naša firma dlhoročné skúsenosti, keďže dlhodobo zabezpečujeme riešenia pre elektrotechnický priemysel. Viac o prevencii ESD sa dočítate tu.

Aké sú výhody tohto riešenia?
  • Prevencia elektrostatického náboja
  • Ušetríte náklady na energie vďaka nižším nákladom na klimatizáciu
  • Viete efektívne regulovať vlhkosť
  • Jednoduchá inštalácia
  • Vysoký výkon a nenáročná údržba
  • Rýchlo sa dokáže prispôsobiť zmenám v usporiadaní miestnosti