Priemyselné zvlhčovanie pri skladovaní potravín

Spôsob skladovania potravín veľmi ovplyvňuje ich kvalitu a nezávadnosť. Medzi najdôležitejšie faktory pri skladovaní čerstvých potravín patria teplota, vlhkosť, spôsob uloženia, cirkulácia vzduchu a čistota skladových priestorov. Pokiaľ ovocie alebo zelenina stratia príliš veľa vlhkosti, ich bunky vyschnú. Nezachráni to potom ani rýchle orosenie, vnútri sú už preschnuté a prišli o chuť a cenné vitamíny a minerály.

Je dôležité udržať potraviny v prostredí s optimálnou vlhkosťou vzduchu od začiatku skladovania až po ich doručenie zákazníkovi.

Produkty

AKIMIST®"E" 

Priemyselný zvlhčovač AKIMist®“E“ rozprašuje suchú hmlu, ktorá zvlhčí vzduch, ale nekondenzuje na stenách a podlahe. V priestore dokáže udržať stabilnú úroveň vlhkosti medzi 60 – 65% RH. Priemyselný zvlhčovač AKIMist®“E“ môže mať jednu až štyri nastaviteľné trysky. Jedna tryska dokáže zvlhčiť vzduch v miestnosti s rozmerom 100m3.

Smart Dry Fog Controller

V prípade, že hľadáte komplexnejšie riešenie, máme pre Vás Smart Dry Fog Controller. Tento systém sa skladá z trysiek AKIMist®, prístroja na reverznú osmózu, časovača a senzora vlhkosti vzduchu a preberie na seba celú zodpovednosť za optimálnu vlhkosť vzduchu v priestore.  Pri použití demineralizovanej vody je systém takmer bezúdržbový a využiteľný v malých pivniciach aj veľkých skladoch.

Benefity

  • Nie je potrebné často kontrolovať vlhkosť vzduchu
  • Úspora nákladov oproti tradičným riešeniam
  • Jednoduchá inštalácia a minimálna údržba