Priemyselné pestovanie hríbov

Priemyselné pestovanie hríbov na hubových farmách zažíva dnes vo svete rozkvet. Na mnohých týchto farmách sa dnes s úspechom používa priemyselný zvlhčovač AKIMist® od firmy IKEUCHI.

Hríby a vlhkosť k sebe neodmysliteľne patria. Nie nadarmo sa hovorí, že niečo rastie ako huby po daždi. Pri priemyselnom pestovaní hríbov je však veľmi dôležité mať optimálnu úroveň vlhkosti. Keď je príliš nízka, huby neprosperujú a rastú príliš pomaly. Príliš veľa vlhkosti znamená, že huby sú „vodové“ a bez chuti.

Riešenie

Zvlhčovanie suchou hmlou s využitím priemyselného zvlhčovača AKIMist® sa postará o zvlhčenie priestoru, v ktorom sa hríbom darí a majú aj dostatok čerstvého vzduchu. Pri pestovaní hríbov je ideálne relatívna vlhkosť vzduchu medzi 80-90%.

Suchá hmla efektívne zvlhčí celý priestor. Jemnú hmlu tvoria kvapky s priemerom 10 mikrónov a menej, ktoré hríby nezamočia, poskytnú im však ideálne prostredie na rast.

Hlavné výhody nášho riešenia:

  • Hríby nie sú presiaknuté vodou a majú požadovanú kvalitu a chuť.
  • Nízke náklady na zvlhčovanie – pri použití suchej hmly máte minimálnu spotrebu vzduchu.
  • Zber húb si viete lepšie naplánovať, keďže vďaka stabilnej vlhkosti vzduchu viete, kedy dozrejú.
  • Rozprašovač AKIMist® má malé rozmery, vďaka čomu ho viete ľahko umiestniť do priestoru podľa Vašich potrieb. Malé rozmery nádržky na vodu tiež limitujú riziko vzniku baktérií.
  • Monitorovanie vlhkosti vzduchu a nastavenie úrovne vlhkosti podľa typu hríbov a jednotlivých fáz rastu.