Kontrola vlhkosti a teploty pre hydinové farmy

V hydinových farmách bez okien môže v teplom počasí dochádzať k zvýšenému počtu prípadov chorôb (vtáčia chrípka). Hydina unavená a vystresovaná z tepla bude mať nižšiu chuť do jedla a bude znášať menej vajec.

Riešenie: Systém chladenia vzduchu pre kontrolu vlhkosti a teploty

Hydinové farmy potrebujú kontrolovať teplotu a vlhkosť obzvlášť počas leta, aby predišli problémom spojeným s teplom. Priemyselné systémy chladenia vzduchu rozprašujú jemnú hmlu, ktorá nezamočí predmety v priestore. Kapacita priemyselného rozprašovania je kontrolovaná senzorom pre teplotu a vlhkosť. Každú inštaláciu prispôsobujeme ventilácií, ktorá je na farme už zavedená.

Produkty

LYOHM

Systém polosuchej hmly chladí a zvlhčuje pozdĺž stropu smerom nadol ku zvieratám. Znižuje zápach a udržuje konštantnú hladinu vlhkosti. Je jednoduchý na inštaláciu a údržbu. Veľmi jednoducho sa ovláda.

COOLJetter Dome

Priemyselný chladiaci a zvlhčovací systém pre veľké priestory rozptyľuje jemnú hmlu pomocou ventilátora. Znižuje teplotu prostredia o 2–4°C. Vhodný do veľkých budov s nepretržite otvorenými vchodmi a do priestorov, kde sú štandardné priemyselné chladiace a zvlhčovacie systémy neúčinné.

Trysky KB a KBN

Hydraulické trysky s rozprašovaním jemnej hmly v tvare dutého kužeľa s priemerom kvapiek -100μm ponúkajú efektívne ochladenie prostredia bez zmáčania zvierat alebo podláh vďaka polosuchej hmle.

Benefity

  • Lepšia hygiena a znížené riziko chorôb
  • Zvieratá sú vo väčšom pohodlí a sú tak produktívnejšie pri znášaní vajec
  • Zvieratá sú vďaka nezmáčavému ochladeniu polosuchou hmlou menej stresované (teplota znížená priemerne o 5 stupňov)
  • Jednoduchá inštalácia
  • Jednoduché ovládanie

Pozrite si, ako chladiaci systém funguje v praxi: