Dezinfekcia priestorov suchou hmlou

Dezinfekcia a sterilizácia vnútorných priestorov suchou hmlou je využiteľná všade tam, kde potrebujete rýchlo a efektívne dezinfikovať veľkú plochu.

Priemyselný rozprašovač na suchú hmlu AKIMist® E je to správne riešenie. Rozprašuje mikroskopické kvapky, menšie ako 10μm, ktoré nazývame „suchá hmla“. Kvapôčky dezinfekcie v podobe suchej hmly sú také malé, že dokážu účinne zničiť vírusy a baktérie a zároveň nedochádza k zmáčaniu ľudí, predmetov a prostredia. Dezinfekcia suchou parou nepoškodí a nezamočí cenné prístroje, jemnú elektroniku ani papier. K dispozícii je aj variant AKIMIst® mobilná dezinfekčná jednotka - DryFog.

AKIMist®AKIMist® mobilná dezinfekčná jednotka sa dá s úspechom použiť tiež pri dezinfekcii poľnohospodárskych chovov a zabrániť tak prenosu a šírenie nákazlivých chorôb ako napr. africký mor a klasický mor ošípaných, africký mor koní, pseudomor hydiny, slintačka a krívačka alebo vtáčia chrípka. 

Benefity 

 • Suchá hmla nezanechá v priestore žiadne stopy 
 • Materiál trysiek je odolný voči pôsobeniu chemikálií
 • Nízko nákladový: prevádzkové náklady sú pätinové oproti klasickým parným zvlhčovačom
 • Jednoduchá údržba
 • Automatická regulácia výkonu
 • Vysokotlaková rozprašovacia tryska pokryje až 100m3
 • Kompaktné riešenie a jednoduchá manipulácia

Prečítajte si, ako hodnotia dezinfekciou suchou hmlou v žilinskej firme Blue leader cleaning service. Sú nadšení, že dezinfekcia účinne prenikne do každej časti miestnosti a nezanecháva stekance. 

 dezinfekcia priestorov

príklady Použitia:

Model priemyselného rozprašovača AKIMist® má zloženie, ktoré je odolné voči účinkom rôznych chemikálií. Môžete tam použiť dezinfekciu podľa Vášho výberu – napríklad šetrnú dezinfekciu Dezanol, ktorú možno použiť aj v miestnosti plnej ľudí. Táto dezinfekcia je účinná na likvidáciu koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19.

Zavolajte nám ešte dnes na 02/ 2120 1800 a poradíme Vám, aký typ mobilnej dezinfekcie je pre Vás optimálny. 

dezanol

 • Účinný na baktérie, vírusy vrátane koronavírusu, rôznych typov plesní a spórov (pozrite certifikát Zdravotného ústavu)
 • Dezinfekciu je možné aplikovať aj v miestnosti plnej ľudí, keďže nie je dráždivá voči pokožke ani očiam
 • Číry dezinfekčný prostriedok s neutrálnym pH tiež účinne odstraňuje zápach
 • Ekologická dezinfekcia, ktorá nie je toxická ani agresívna
 • Ideálny na použitie v zdravotníctve, potravinárstve a veterinárnej medicíne
 • Vyrába firma AquaSystem, ktorá na trhu pôsobí od roku 2001

Aké sú výhody jednotlivých typov dezinfekčných zariadení? 

Dezinfekcia suchou hmlou
 • Pri dezinfekcii suchou hmlou prístroj rozprašuje miniatúrne kvapky dezinfekcie. Tie sú tak malé, že nezanechávajú v priestore žiadne stopy. Elektronika, papier a všetko ostatné vybavenie je úplne v suchu. Jedna tryska spoľahlivo vydezinfikuje až 100m3 za cca 10 minút. Na výber máte prístroj s jednou alebo dvoma tryskami.
 • Pri dezinfekcii suchou hmlou je potrebné mať aj dezinfekčný roztok. Zariadenie je však kompatibilné so všetkými typmi dezinfekcie. Pri použití šetrných dezinfekcií ako napr. Dezanol, môžu byť v miestnosti počas dezinfekcie aj ľudia.
 • Zariadenie sa dá pri použití destilovanej vody využiť tiež na zvlhčenie priestorov – čo oceníte zvlášť počas letných horúčav. V zime Vám zasa pomôže znížiť chorobnosť, ktorú zapríčiňuje presušený vzduch.
 • AKIMist® mobilná dezinfekčná jednotka má životnosť minimálne 6 rokov.
Dezinfekcia ozónom
 • Pri dezinfekcii ozónom je prístroj relatívne malý a nepotrebujete dezinfekčný roztok. Ozón sa vyrába na mieste pomocou tichého elektrického výboja alebo UV lámp. Dezinfekcia priestoru 100 m3 trvá cca 40 minút.
 • Po dezinfekcii ozónom je potrebné priestor poriadne vyvetrať, keďže väčšie množstvo ozónu je pre človeka škodlivé. Rovnako počas ozonácie nesmie byť v miestnosti žiadna živá bytosť. Ak nie je priestor poriadne vyvetraný, citlivejším ľuďom príde z ozónu nevoľno a rozbolí ich hlava.
 • Vzhľadom na technológiu je táto metóda vhodná skôr pre menšie priestory.
 • Ozónový generátor sa dá použiť len na dezinfekciu priestorov. Životnosť keramickej dosky, ktorá vytvára ozón je 5000 hodín (menej ako rok).

Porovnanie jednotlivých typov dezinfekčných postupov

AKIMist® Mobilná dezinfekčná jednotka DryFog

Ozónový generátor

Možnosť dezinfikovať za prítomnosti ľudí.

Nesmie sa dezinfikovať za prítomnosti ľudí

Dezinfekcia miestnosti 100 m3 trvá 5-15 minút a je možné ju počas toho používať.

Dezinfekcia auta trvá cca 1 minútu.

Ozonácia miestnosti 100 m3 trvá 38 minút + minimálne 45 minút vetranie miestnosti.

Auto treba vetrať minimálne 15 minút, inak prídu silné bolesti hlavy.

Životnosť hlavice závisí od tekutiny aplikovanej cez trysku. Pri destilovanej vode 6-12 rokov.

Životnosť keramickej dosky 5000 hodín predstavuje 208 dní.

Dezinfekcia miestnosti spočíva v aplikácií roztoku do daného priestoru, pričom relatívna vlhkosť musí dosiahnuť aspoň 60%, čím sa priestor kompletne vydezinfikuje.

Európska únia limituje množstvo umelého ozónu. IEC 335-2-65 čl. 32.1 uvádza, že koncentrácia ozónu nesmie prekročiť 0,05 ppm na vzdialenosti 50 mm od zdroja - tj. nie je účinná celopriestorovo.

Vhodné pre všetky veľkosti priestorov. Hlavice AKIMist je možné nainštalovať na vzduchotechniku a používať vo veľkých priestoroch.

Zariadenie nie je vhodné pre veľké priestory.

Pri aplikácii destilovanej vody je potrebné trysky čistiť raz za 6 rokov. Pri použití silnejších chemikálií je možné použiť titánové trysky, ktoré zabezpečujú vysokú odolnosť a predlžujú životnosť.

Zariadenie funguje na princípe prúdenia a vysokého napätia, čo je dokonalý lapač prachu a musí sa často čistiť.

 

Jednotku je možné použiť s akýmkoľvek dezinfekčným roztokom. Odporúčame certifikovaný prostriedok DEZANOL.

Niektorí ľudia sú citliví na zápach ozónu a spôsobuje im nevoľnosť.

Účinok jednotlivých typov dezinfekčných roztokov je dlhodobejší.

Účinok je krátkodobý a ihneď po vyvetraní je daný priestor virucídny.

Zariadenie je možné používať aj po skončení epidémie ako zvlhčovač vzduchu. Zvlhčovanie vzduchu napomáha zdravšiemu pracovnému prostrediu a zníženiu chorobnosti ľudí na pracovisku

Zariadenie je jednoúčelové.

Pre viac informácii kontaktujte nášho odborníka: Karol Džupa, 0948/654 022 alebo 02/2120 1800, info@realtimetec.sk. 

Máte už nainštalovaný priemyselný rozprašovací systém AKIMist® alebo iný systém od IKEUCHI a chcete vedieť, akú dezinfekciu účinnú proti koronavírusu tam môžete použiť? Inštalácie AKIMist® možno používať s dezinfekčnými prostriedkami až po tom, ako ich skontroluje zástupca spoločnosti Realtime Technologies. Viac tu.

Príklady produktov pre toto riešenie

AKIMist® E

Tento model priemyselného rozprašovača je z polypropylénu. Jeho trysky sú kompozit nehrdzavejúcej oceli (S303), PPS (polyfenylénsulfid) a FKM (tetrafluóretylénpropylénový kaučuk). 

AKIMist® mobilná dezinfekčná jednotka Mini

Mobilná dezinfekčná jednotka AKIMist Mini je jednoducho ovládateľná prenosná stojaca jednotka s tlakovou nádobou na vodu alebo dezinfekciu pripravená na okamžité používanie. 

 • Ideálna do menších priestorov
 • Hlavica AKIMist dokáže efektívne dezinfikovať priestor 50 - 300 m2
 • Bez ovládacieho panela
 • Teleskopické rameno

AKIMist® E TN

Tento model priemyselného rozprašovača je zložený z titánu (TB340), PP (polypropylén), PPS (polyfenylénsulfid) a FKM tetrafluóretylénpropylénový kaučuk). Vďaka tomuto zloženiu je viac odolný voči účinkom rôznych chemikálií.

AKIMist® mobilná dezinfekčná jednotka - DryFog

Mobilná dezinfekčná jednotka AKIMist DryFog je jednoducho ovládateľná prenosná stojaca jednotka s tlakovou nádobou na vodu alebo dezinfekciu pripravená na okamžité používanie. 

 • Hlavica AKIMist dokáže efektívne dezinfikovať priestor 50 - 300 m2
 • Jednoduchá obsluha a údržba
 • All-in-one riešenie so zabudovaným kompresorom

Pozrite si použitie dezinfekcie suchou hmlou v praxi