Dezinfekcia nemocničných priestorov suchou hmlou

Množstvo pacientov je počas hospitalizácie infikovaných baktériami, plesňami alebo vírusmi. Narastá počet mikroorganizmov rezistentných na antibiotiká a zvyšuje sa priemerný vek pacientov. Globálna migrácia ako aj otepľovanie podnebia tiež do našich končín prinášajú infekcie a ochorenia, ktoré sa kedysi vyskytovali výhradne v iných pásmach. Tieto predstavujú ohrozenie predovšetkým pre jednotky prvého kontaktu.

Riešenie: dezinfekcia suchou hmlou

Zlepšeniu situácie pomôžu systematické preventívne opatrenia v zdravotníckych a nemocničných zariadeniach. Infekcia má za následok zvýšené zdravotné riziká pacientov a tiež generuje nárast nákladov pre nemocnice, polikliniky a zdravotné poisťovne. Prvotné náklady na realizáciu hygienických a dezinfekčných opatrení sa rýchlo vrátia v podobe znížených nákladov na liečbu infekčných ochorení. Naše riešenie ponúka plošnú dezinfekciu priestorov suchou hmlou. Priemyselný rozprašovač distribuuje mikroskopické kvapky, menšie ako 10μm, ktoré nazývame „suchá hmla“. Kvapky suchej hmly sú také malé, že umožňujú zvlhčenie priestoru a zároveň  nedochádza k zmáčaniu predmetov a prostredia. Na rozdiel od elektrostatických rozprašovač nedochádza k poškodeniu citlivých medicínskych prístrojov. Naše priemyselné rozprašovače tak môžete bez obáv použiť v akomkoľvek prostredí – od ambulancie cez sklad až po kancelárie. Suchá hmla nepoškodí a nezamočí cenné prístroje, jemnú elektroniku ani papier. Vďaka tomu zostávajú zariadenia v suchu a v bezpečí. 

dezinfekcia nemocnice nusch      dezinfekcia nemocnice 1 neurologicka klinika

Príklady produktov

Akimist®

akimist rozprasovac suchej hmly

Náš najpredávanejší rozprašovač suchej hmly AKIMist® E má obdivuhodný výkon a je používaný v stovkách podnikov rôzneho  typu. Suchá  hmla vďaka priemeru kvapiek vody nezmáča predmety v pracovnom prostredí. Materiál rozprašovač je odolný voči pôsobeniu chemikálií. Zariadenie sa jednoducho inštaluje a má nízke prevádzkové náklady.

Akimist® - mobilná dezinfekčná jednotka - dryfog

Prenosná stojaca jednotka rozprašovača na suchú hmlu s tlakovou nádobou na vodu alebo dezinfekciu je pripravená na okamžité používanie a má jednoduchú a nenáročnú obsluhu. Poháňa ho elektrický kompresor a na výber máte jednu alebo dve trysky. Každá tryska pokryje 100 m3. AKIMist® mobilná dezinfekčná jednotka DryFog sa s úspechom používa v nemocniciach a poliklinikách (I. neurologická klinika v Bratislave, NÚSCH Bratislava, Novamed poliklinika Banská Bystrica) ako aj jednotlivých ambulanciách. Pozrite si jednotlivé typy v našom eshope.

dezinfekcia priestorov suchou hmlou     dezinfekcia priestorov   akimist sucha hmla dezinfekcia priestorov   

 

Benefity

  • Prevencia nákazy vírusmi a baktériami vďaka účinnej dezinfekcii priestorov
  • Zníženie počtu infekčných ochorení
  • Zníženie nákladov na liečbu rezistentných infekcií
  • Zníženie rizika infekcie nemocničného personálu prináša nižšiu práceneschopnosť 
  • Udržíte si dobrú povesť zariadenia, v ktorom baktérie nemajú šancu
  • Jednoduchá manipulácia a nenáročná údržba

Do priemyselného rozprašovača AKIMist® môžete použiť dezinfekciu podľa Vášho výberu – napríklad šetrnú dezinfekciu Dezanol, ktorú možno použiť aj v miestnosti plnej ľudí. Táto dezinfekcia je účinná na likvidáciu koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19.

Pozrite si použitie priemyselného rozprašovača AKIMist® na dezinfekciu nemocničných priestorov.

Viac informácií o náraste rezistentných baktérií a vírusov:

https://www.sciencedaily.com/releases/2019/04/190414111500.htm

https://medicalxpress.com/news/2018-09-drug-resistant-superbug-hospitals.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4187643/